Wszystkie wpisy, których autorem jest p.Alina

Zebranie z rodzicami 23.02.2018 (piątek)

Drodzy Rodzice

Zapraszamy na zebranie rodziców 6-latków na godzinę 16.0

– spotkanie z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 52

-spotkanie z Panią Psycholog na temat gotowości szkolnej

Zebranie ogólne dla całej grupy Smerfy ok godz 16.45  celem omówienia spraw bieżących i podsumowanie pierwszego półrocza.

ZAPRASZAMY

Urodziny Gdyni

Drodzy Rodzice

Zapraszamy 21.02.2018 (środa ) na godz 16.00 na przedstawienie z okazji 92. urodzin Gdyni.  Smerfy w roli marynarzy, piratów i syren przedstawią morską historię.

Zapraszamy w strojach z marynarskim akcentem.

Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc luty

images
W lutym choć dzień wydłuża się o prawie dwie godziny i jest coraz jaśniej, to jednak zima jeszcze trwa, czasami zaświeci słoneczko, które poprawia nam nastrój.
Miesiąc luty zaczął się tematem o Gdyni. Dowiemy się troszkę więcej o naszym mieście, poznamy herb Gdyni i jakie święto w tym roku nasze miasto obchodzi. Ukształtujemy poczucie wspólnoty ze swoim rodzinnym miastem, poznanie jego legend, najważniejszych zabytków i charakterystycznych budowli dla Gdyni.
Przygotujemy się do występu z okazji urodzin Gdyni, które przedstawimy w Przedszkolu.
Będzie omawiali również temat dymów, akcja sanepidu „Mamo, tato nie pal proszę”- akcja antynikotynowa mająca na celu wprowadzenie do tematu i która ma uświadomić dzieciom, że palenie papierosów jest szkodliwe dla organizmu człowieka.
Usprawnimy percepcję wzrokową poprzez różnego rodzaju ćwiczenia, szlaczki, układanie puzzli, zabawy z plasteliną itp.
Będziemy przeliczać elementy w zakresie 10, dodawać i odejmować.
Rozwiniemy zainteresowanie książką jako źródła wiedzy, przeżyć i doświadczeń. Przypomnimy sobie jak prawidłowo korzystać z książek. Wzbogacimy wiedzę  i słownictwo na temat powstania książki. Wdrożymy się do prawidłowego i właściwego korzystania z książek.
Rozwiniemy swoje zdolności aktorskie poprzez zabawy dramowe i parateatralne. Ukształtujemy właściwe postawy i zachowania podczas uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i dowiemy się co to jest dziedzictwo kulturowe i dlaczego należy je chronić.
pobrane

 

Bal Karnawałowy 19 stycznia 2018

Jak to bywa w karnawale odbywają się w nim bale… bale duże no i małe, barwne oraz roztańczone pełne śmiechu i zabawy z przebranymi postaciami, których poznać nie da się wcale…
W naszym przedszkolu również odbył się Karnawałowy Bal a tak zaprezentowała się na nim grupa Smerfy

20180119_11194720180119_111420


20180119_111535
20180119_11175420180119_111637

 

20180119_111245

Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc styczeń

sycyesliwegonowegoroku

Witamy wszystkich w Nowym Roku życzymy dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności oraz uśmiechu każdego dnia. Korzystając z nadejścia Nowego Roku rozpoczniemy przygodę z czasem. Sekwencja czasu w czasie doby, dzień i noc oraz poznanie zegara to początek naszej przygody. Przy okazji poznania zegara oraz sposobu posługiwania się nim, przypomnimy sobie znane już cyfry oraz kierunki w prawo i w lewo, oraz pojęcia od najmniejszej do największej. Poćwiczymy sobie rytmy jako następstw następujących po sobie, które będą nam potrzebne zarówno do poznania działania zegara jak również sekwencji pór dnia, pór roku i kalendarza. Są to trudne i dość skomplikowane tematy ale poprzez wiele różnego rodzaju zadań, zabaw, ćwiczeń, na pewno damy sobie z tym radę. Nie możemy zapomnieć o ważnym na dla nas wszystkich czasie jakim jest karnawał. W naszym przedszkolu jak co roku odbędzie się Bal Karnawałowy, na którym spotkamy całą masę różnych przebierańców. Przedszkolaki na jeden dzień zmienią się w zupełnie inne postaci.
Zaczniemy również bardzo trudny temat dotyczący mądrości, szacunku, moralności, autorytetów. Postaramy się zrozumieć czym jest mądrość życiowa oraz jak z niej korzystać. Poprzez literaturę dziecięcą, w której wiele jest przykładów na mądre zachowanie, słuchanie innych, przyjmowanie porad i podpowiedzi pokarzemy dzieciom, że warto słuchać i pozwolić sobie pomóc. Przy tej okazji pokarzemy dzieciom jak ważny jest szacunek nie tylko do ludzi, do siebie, do przyrody ale także do pieniądza. Dowiemy się czym jest oszczędzani i jak oszczędzać. Przy okazji poćwiczymy posługiwanie się pieniędzmi w praktyce podczas zabaw w kąciku i zabaw kierowanych. Poznany kilka mądrych ludzi, którzy żyli dawno temu i powiemy się dlaczego byli mądrzy i co to znaczy być mądrym człowiekiem. Porozmawiamy również o tym, że warto słuchać ludzi mądrych bo można się od nich wiele nauczyć.
Ale nie zapominajmy, że styczeń to czas Święta Babci i Dziadka, najbliższych nam osób, które również są bardzo mądre i doświadczone i od nich również wiele możemy się nauczyć.  A specjalnie dla Babć i Dziadków żeby uczcić ich święto zaprosimy ich do przedszkola i zaprezentujemy nasze przedstawienie Jasełkowe. Poznamy nasze drzewo genealogiczne i dowiemy się czym ono jest i po co się je robi, a to będzie fascynujące zajęcie niczym praca dziennikarza. Poznamy świat naszych babć i dziadków, to czym się bawili jak byli dziećmi, co lubią czym się interesują i wiele innych.
Jak zawsze czeka na nas wiele różnego rodzaju, zagadek, prac oraz masa ciekawych rzeczy i tematów do poznania. Oczywiście nie zapomnimy o ruchu i ćwiczeniach gimnastycznych oraz zabawach ruchowych na świeżym powietrzu bo przecież wszyscy wiemy jak bardzo jest to istotne.

Jasełka dla Rodziców

                                                                                     Drodzy Rodzice 

pobrane (2)serdecznie zapraszamy na
Przedstawienie Jasełkowe 
w piątek 15 grudnia 2017 godzina 16.00
miejsce  – Przedszkole Nr 31 images (2)„Bajeczka”
Sala Grupy Smerfy 

Świętujmy Wspólnie Boże Narodzenie 

Zadania wychowawczo – dydaktyczno na miesiąc GRUDZIEŃ

 

images (1)

Zadania wychowawczo – dydaktyczno na miesiąc GRUDZIEŃ

„Prezent dla Mikołaja”  D.Gellner

A ja się bardzo, bardzo postaram
I zrobię prezent dla Mikołaja:
Zrobię mu szalik piękny i nowy
Żeby go nosił w noce zimowe
I żeby nie zmarzł w szyję i w uszy
Gdy z burej chmury śnieg zacznie prószyć
Niech się ucieszy Mikołaj Święty
Tak rzadko ktoś mu daje prezenty

 Grudzień jest ostatnim dwunastym miesiącem roku, ale jest pierwszym miesiącem kalendarzowej zimy. Coraz częściej pada śnieg, ale przeważnie szybko się topi. Grudniowe dni są krótkie i pochmurne. Smerfy w grudniu będą przygotowywały się do świąt Bożego Narodzenia, ubierzemy naszą grupową choinkę, ozdobimy ją naszymi ozdobami, zrobimy prezent dla Mikołaja, który odwiedzi nas 6 grudnia.Będziemy ćwiczyć umiejętność opowiadania i pogłębiać naszą wiedzę i słownictwo. Przypomnimy sobie jakie są zwyczaje i tradycje Bożonarodzeniowe, wzmocnimy nasze więzi emocjonalne z rodziną i jak aktywnie włączyć się w przygotowywania do świąt. Będziemy doskonalić nasze umiejętności aktorskie przed naszymi rodzicami i kolegami i koleżankami w przedszkolu, przedstawiając najpiękniejsze przedstawienie jakim są Jasełka. Nauczymy się doskonalić umiejętność szukania rozwiązywania konfliktów w relacjach społecznych a także budować prawidłowe relacje  i dążenie do przestrzegania zasad w grupie rówieśniczej. Poprawimy budowanie dłuższych wypowiedzi w czasie teraźniejszym i przyszłym. Zabawa poprzez zmysły: nauczymy się rozpoznawać niektóre produkty spożywcze za pomocą zmysłów. Utrwalimy się ustalać położenie elementów na kartce oraz wiedzę na temat czterech pór roku. Będziemy rozwijać w sobie poczucie odpowiedzialności za ład i porządek w najbliższym otoczeniu. Zgodnie będziemy współpracować podczas zabaw dowolnych jak i tych kierowanych.

Zebranie z rodzicami

Drodzy Rodzice

Zapraszamy na zebranie dnia 30 listopada 2017 (czwartek) o godzinie 16:15
w sali grupy „Smerfy”.
Podczas zebrania omówimy wyniki diagnozy wstępnej oraz wszelkie sprawy bieżące.

Zapraszamy serdecznie