Wszystkie wpisy, których autorem jest p.Alina

21.01.2019 zapraszamy na zajęcia z rodzicami

pobrane (5)

Serdecznie zapraszam na zajęcia otwarte z rodzicami pt.

„Gimnastyka  z elementami metody W. Sherborne”

Zapraszam rodziców z dziećmi z naszej grupy na wspólną gimnastykę. Oczywiście ubieramy się wygodnie i zabieramy mały kocyk dla dziecka.
W dobrych humorach i dużą energią widzimy się 21.01.2019 godzina 16:00
w sali gr Krasnoludki.

Zadania wychowawczo – dydaktyczne na miesiąc Styczeń

pobrane (16)

Witamy serdecznie wszystkich w Nowym Roku i życzymy wielu szczęśliwych i radosnych chwil w zdrowiu i uśmiechu.
W tym miesiącu czeka nas dużo informacji i zabaw związanych z rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego, poznamy pory roku, nazwy miesięcy, i specyfikę każdej z pór roku. Będziemy mówić o zmianach zachodzących w przyrodzie, będziemy rozwijać wyobraźnię i pomysłowość dzięki różnego rodzaju zabawom. Poznamy też zasady bezpiecznego zachowania na mrozie związane z odpowiednim ubiorem. Będziemy kształtować swoje umiejętności w zakresie klasyfikowania i myślenia przyczynowo – skutkowego. Czas zabaw ruchowych i rytmizujących dadzą nam szanse na kształtowanie poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej dzieci.
Zima jest doskonałą okazją do zabaw badawczych i eksperymentów związanych ze śniegiem, mrozem, lodem. Zabawy na świeżym powietrzu będą doskonałą okazję do tego typu zabaw badawczych i obserwacji przyrody. Dzieci będą miały też okazję do zabaw ruchowych na śniegu, będą toczyć kule, które w rezultacie stworzą postać bałwana.
Przy okazji zabaw na śniegu będziemy kształtować w dzieciach potrzebę dbania o siebie pod względem dbania o zdrowie  i bezpieczeństwo.
Styczeń to okazja do świętowania w przedszkolu bardzo ważnego dnia Święta Babci i Dziadka. Postawa szacunku wobec osób starszych i dostrzeganie roli dziadków i babć w życiu każdego przedszkolaka to bardzo ważne tematy, które w styczniu z dziećmi poruszymy . Nabieranie wiary we własne umiejętności i pokonywanie nieśmiałości podczas występów na forum grupy będzie istotną sprawą, którą postaramy się dzieciom przekazać. A podczas uroczystości dzieci będą miały okazję na zrozumienie roli gospodarzy w czasie uroczystości przedszkolnych, godne traktowanie gości.
Zima i  śnieg to cudowna pora i okazją na zachęcanie do aktywnego spędzania czasu na powietrzu zimą i  zwrócenie uwagi na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu oraz dostrzeganie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu w czasie zabaw zimowych – praca z obrazkiem. Oczywiście będziemy lepić bałwana i poznamy zimowe dyscypliny sportowe i sprzęty sportowe jakie będą nam potrzebne do uprawiania zimowych sportów.

06 grudnia – Mikołajki

pobrane (18)

Jak co roku, wszystkie dzieci czekają Mikołaja, który przybywa z workiem pełnym prezentów. Do naszego przedszkola przybywa każdego roku więc i tym razem czekamy na niego z niecierpliwością. Sala przygotowana, choinka ubrana, dzieci pięknie ubrane i niespodzianka dla naszego gościa też jest gotowa.
I już już w oddali słychać dźwięk dzwonka Świętego Mikołaja….. i oto jest

20181206_092249

Przedszkolaki z wielkim przejęciem wpatrywały się w Mikołaja i czekały na rozmowę oraz upragnione prezenty

20181206_092234 20181206_092616

Mikołaj za zawsze porozmawiał z przedszkolakami, dzieci zaśpiewały piosenkę, wręczyły Mikołajowi drobny upominek i poprosiły o pamiątkowe zdjęci

20181206_093324

DZIĘKUJEMY ŚWIĘTY MIKOŁAJU

Rodzinne ubieranie choinki

images (13)

Dnia 05.12.2018 czyli tuż przez samą wizytą Mikołaja zaprosiliśmy do przedszkola rodziców z przedszkolakami z naszej grupy aby wspólnie, przy dźwiękach kolęd i pastorałek przygotować choinkę na przybycie ważnego gościa, żeby miał gdzie ułożyć prezenty.  Licznie przybyli rodzice z wielką energią i zabrali się od pracy. Na początek wykonaliśmy wspólnie zestaw pomocników Św. Mikołaja – renifery.

20181205_161221 20181205_161243 20181205_161212 20181205_162541

Gdy już renifery były gotowe czas przyszedł na anioły. Tu posypał się brokat, cekiny i inne kolorowe, świecące cudeńka. Wszyscy dzielnie pracowali, zarówno dzieci jak i dorośli mając przy tym równie dużo zabawy i śmiechu.

20181205_162946 20181205_162923 20181205_163036 20181205_163009

Kiedy już wszystkie piękne, błyszczące i świecące anioły były gotowe można było zabrać się za „ubierane” choinki.

20181205_163926_Richtone(HDR)     20181205_164542     20181205_164436_Richtone(HDR)20181205_164210_Richtone(HDR)

Efektem naszego spotkania były piękne renifery, które udekorowały szatnię oraz anioły, które zasiadły na gałązkach pięknie ustrojonej choinki.
Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za wspólnie spędzony czas i teraz już możemy spokojnie czekać na Świętego Mikołaja.

Zadania wychowawczo – dydaktyczne na miesiąc Grudzień

pobrane (15)

Grudzień to czas intensywnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. My w przedszkolu też rozpoczniemy od ubrania drzewka świątecznego i w tym celu zapraszamy rodziców wraz z dziećmi 05.12.2018 (środa) na godzinę 16:00 do przedszkola aby wspólnie, przy dźwiękach świątecznych piosenek udekorować choinkę i wykonać razem z dziećmi renifery z czerwonymi nosami.
Mówiąc o świętach nie możemy zapomnieć o marzeniach dzieci związanych z prezentami od Mikołaja. Będzie to doskonała okazja to aby dzieci kształtowały umiejętność formułowania wypowiedzi na dany temat. Napiszemy oczywiście list do Świętego Mikołaja. Opowiemy o Jego pomocnikach a podczas zabawy z paczkami prezentów będziemy kształtować umiejętność liczenia, przeliczania. Jak już mowa będzie o marzeniach to przejdziemy w temacie nieco dalej i zapytamy dzieci kim będą gdy dorosną? Rozmowa o drodze zawodowej w tak młodym wieku wydaje się dziwna ale często takie wczesne rozmowy i dziecięce wybory determinują rzeczywiście drogę zawodową dzieci w ich dorosłym życiu. Przy tej okazji porozmawiamy z dziećmi o różnych zawodach, o ich specyfice, zaopatrzeniu w sprzęty. Tematy o zawodach doskonale nadają się do prowadzenia zabaw poznawczych, matematycznych, konstrukcyjnych, rozwijających koordyancję wzrokowo – ruchową oraz wyobraźnię. Na pewno nie zabraknie zabawy.
Gdy już będą święta za pasem porozmawiamy o świątecznych porządkach, o tym jak i czy dzieci pomagają w tym świątecznym zamieszaniu. Przy okazji zachęcam Państwa, żeby wciągnąć dzieci do tego przedświątecznej krzątaniny związanej ze sprzątaniem, gotowaniem, ubieraniem choinki itd. Przy okazji rozmowach  o świętach wykonamy z dziećmi łańcuchy i będziemy je mierzyć, sprawdzać ich długość, kształtować będziemy pojęcia przestrzenne na, nad, pod, obok, poznamy z dziećmi zapachy świąteczne i wykonamy pachnące dekoracje świąteczne.
A gdy święta będą już tuż tuż to tradycji czas będzie na rozmowę. O wolnym miejscu przy stole, o choince, o kartkach świątecznych. Oj sporo rozmawiać będziemy i śpiewać też nie mało. I tak nam na pracy i zabawie czas w tym grudni szybko zleci, że trzeba będzie pożegnać stary rok i powitań nowy z radosnym przytupem.
Z tego miejsc i z wielką radością życzę Państwu Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, niech to będzie czas spędzony w spokoju i z najbliższymi a Nowy Rok nich przyniesie Państwu wiele radosnych chwil i pomyślności.

Nauczycielka Grupy Krasnoludki
Alina Halman

Andrzejkowe zabawy w grupie Krasnoludków

pobrane (14)

Jak to zwyczajem starym jest zabawy Andrzejkowej nie może być kres. Do przedszkola przybyli rodzice ze swoimi przedszkolakami w pięknych strojach, od cyganki po wróżki i czarownice aż po Boba Budowniczego :) Śmiechu było co niemiara, zabaw, tańców, śpiewów ale nie zabrakło oczywiście wróżb i Andrzejkowych zadań, zarówno dla dzieci jak i rodziców. Najważniejsza była wspólna zabawa i dużo radości.

   20181128_164959   20181128_165017

Ogłoszenia i zaproszenia

pobrane (4)

Drodzy Rodzice  – OGŁOSZENIE

Serdecznie zapraszam na
ZEBRANIE Z RODZICAMI dnia 14.11.2018 (środa)
na godzinę 16:00

celem spotkania jest omówienie wyników wstępnej obserwacji oraz spraw bieżących.
Na zebranie zapraszam bez dzieci.

pobrane (5)

Drodzy Rodzice  – ZAPROSZENIE 

Dnia 28.11.2018 (środa) na godzinę 16:00 zapraszam rodziców z dziećmi na ANDRZEJKOWE ZAJĘCIA OTWARTE.
Będzie to okazja do wspólnej zabawy oraz aktywnego spędzenia czasu ze swoim dzieckiem w przedszkolu. Bardzo mile widziane jest Andrzejkowe Przebranie :) 

ZAPRASZAM SERDECZNIE

 

Listopad – zadania wychowawczo – dydaktyczne

jesien_331780

Najważniejszy temat w tym miesiącu to 100-na rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważna data i bardzo dobra okazja by przybliżyć dzieciom tematykę patriotyzmu – symbole i barwy narodowe, hymn Polski, wiersz „Kto Ty jesteś”,  postać Józefa Piłsudskiego, wykonamy kilka prac plastycznych podczas omawiania tematu. Weźmiemy też udział w biciu rekordu w śpiewaniu hymnu. Nie zapomnimy też o Światowym Dniu Pluszowego Misia oraz o Dniu Praw Dziecka i Andrzejkach. Będzie to miesiąc pełen atrakcji, zabaw i wielu atrakcji. Listopad jako bardzo charakterystyczny, deszczowy miesiąc skłoni nas też do poznania jego specyfiki swojej aury. Zajmiemy się troszkę zjawiskami atmosferycznymi. Tematyka posłuży mam do zabaw matematycznych, plastycznych, do doświadczeń i zabaw z muzyką. Miesiąc pełen cudów. Porozmawiamy o prawach i obowiązkach dziecka, poznamy historię Pluszowego Misia a miesiąc pożegnamy zabawą Andrzejkową … ale w nieco inny sposób.

Życzymy wszystkim udanego miesiąca.