Archiwum kategorii: Gumisie

Informacje z grupy Gumisie

Gdyński Maraton Juniorów w Szkole Podstawowej nr 23 w Gdyni

Gumisie i Smerfy wzięły udział w I Gdyńskim Maratonie Juniorów. Mieliśmy do wykonania dwa zadania, wysłać zdjęcia z charakterystycznymi miejscami w Gdyni, które były określone w regulaminie i stworzyć wiersz albo piosenkę o Gdyni. Po wykonaniu tych zadań dostaliśmy się do wielkiego finału konkurs, który odbył się 10 lutego w SP 23 w Gdyni. Super zabawa w trzech konkurencjach – sport, wiedza i plastyka. Grupy były podzielone na te trzy zespoły. W kategorii – przedszkola Gumisie zajęły II miejsce.
Cudowna zabawa w dniu 97. urodzin Gdyni i fantastyczne nagrody to był fantastyczny dzień dla Gumisiów.

97. urodziny Gdyni

Przedszkolaki z grupy Gumisie tak zaprezentowały się podczas uroczystości z okazji Urodzin Gdyni w naszym przedszkolu. W związku z konkursem plastycznym organizowanym przez nasze przedszkole była to bardzo ciekawa, kolorowa i radosna uroczystość połączona z wizytą gości z innym przedszkoli i rozdaniem nagród. Jedna praca z naszej grupy również dołączyła do grona prac konkursowych, wykonała ją Zuzia, która otrzymała nagrodę i dyplom za udział w konkursie. Gratulujemy 🙂

Każda grupa przygotowała piosnkę, taniec, wiersz lub inną formę artystyczną do uczczenia tego dnia. Nasze Gumisie w pięknej oprawie scenicznej powiedziały wiersze o stworzeniach żyjących w Morzu Bałtyckim, które tak blisko naszej Gdyni się znajduje.

Gumisie wykonały wspólną pracę przedstawiającą nasza najbliższą okolicę z przedszkolem i wokół niego.

Obchody Dnia Pluszowego Misia.

Święto to obchodziliśmy w przedszkolu przez kilka dni. Na początku dzieci obejrzały film i dowiedziały się skąd wzięło się to święto. Jest ono obchodzone już od 20 lat. Następnie dzieci próbowały wymienić wszystkie znane im misie, które są bohaterami bajek. Nawet nie spodziewały się, że występuje ich tak dużo w bajkach i filmach. Potem rozpoznawały bajki o misiach na podstawie piosenki tytułowej z filmu. Pod koniec dnia dzieci wykonały misie z papieru mache metodą papiero-plastyki. W piątek 25.11 razem ze swoimi misiami przyniesionymi z domu dzieci pojechały na wycieczkę do leśnego ogrodu botanicznego w Marszewie.

Wizyta rozpoczęła się prelekcją na temat niektórych zwierząt żyjących w naszych lasach: dzik, jeleń, lis, borsuk i wilk. Dzieci miały okazję zobaczyć je na filmie i usłyszeć ich charakterystyczne odgłosy.  

Po prelekcji udaliśmy się na szlak „Alicji w krainie czarów”, gdzie dzieci miały okazję poczuć się jak Alicja w krainie olbrzymów. Swoją wędrówkę po tej krainie rozpoczęły przejściem przez wielką dziurkę od klucza. Podziwiały wielkie rzeźby owadów i wspinały się na ogromną ławkę. 

Przyszedł w końcu czas na konkurs, w którym główną rolę mieli odegrać dzisiejsi solenizanci – misie. Zadaniem dzieci było zbudowanie jak najwyższej wieży z drewnianych klocków, ale takiej aby na górze wieży zmieściły się misie wszystkich budowniczych. Dzieci zostały podzielone na 4-ro osobowe grupy i zaczęła się prawdziwa rywalizacja. Czas  na  zabawie minął nam tak szybko, że nawet nie zauważyliśmy, że czas wracać do przedszkola. Pożegnaliśmy się z panem leśniczym i panią dyrektor ogrodu leśnego i ze swoimi misiami wróciliśmy z  powrotem do przedszkola. 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

 1. Na początku dnia w którym obchodziliśmy to święto, wyjaśniliśmy dzieciom genezę tego święta – 20 listopada to rocznica uchwalenia ,,Konwencji o prawach dziecka”, najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników.
 2. Dziękujemy rodzicom, za to że ubrali swoje dzieci na niebiesko.
 3. Następnie dzieci obejrzały film pt.: ,,Wszyscy mamy prawa” ( propozycja z  UNICEFu)
 4. Podczas oglądania filmu dzieci miały okazję brać czynny udział poprzez śpiewanie refrenu piosenki ( ,,Ja mam prawa, ty masz prawa, każdy z nas je ma” ), odpowiadanie na pytania, wykonywanie określonych ruchów.
 5. Po obejrzeniu filmu dzieci wymieniały zapamiętane prawa i mówiły co one oznaczają.
 6. Nauczyciel pokazywał ilustracje do tych praw i uzupełniał wypowiedzi dzieci.
 7. Podsumowanie przez nauczyciela:
  Prawa dotyczą wszystkich dzieci, niezależnie od jego płci, wyglądu, koloru skóry i kraju z którego pochodzi.
  Każde dziecko ma prawo czuć się bezpiecznie i nikt niema prawa go krzywdzić.

     8. Na zakończenie zajęcia dzieci wykonały karty pracy do filmu, które zostały powieszone na tablicy w szatni.

9. W drugiej części dnia gościliśmy w naszej sali panią Patrycję i jej dwie Szynszyle. Dzieci dowiedziały się, że są to gryzonie, które zamieszkują Amerykę Południową, są bardzo skoczne, uwielbiają piaskowe kąpiele, mają miękkie przyjemne w dotyku futerko i potrzebują szczególnej opieki ze strony hodowców lub ich właścicieli.

Dzień Niepodległości w Przedszkolu.

10 listopada wzięliśmy udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Niepodległości. Każda grupa przygotowała wierszyk albo piosenkę o treści patriotycznej. Gumisie zaśpiewały piosenkę: ” Jesteśmy Polką i Polakiem.” Piosenka ta, była dla nas pretekstem do przypomnienia sobie nazw ważniejszych miast leżących w Polsce i ich herbów.

Wyjście do Szkoły Muzycznej w Gdyni

W listopadzie pojechaliśmy na wycieczkę do szkoły muzycznej. Na scenie wystąpiły dzieci z pierwszej klasy i zaprezentowały się na różnych instrumentach muzycznych. Wystąpiło 9-cioro uczniów. Dzieci miały okazję zobaczyć nie tylko muzykę na żywo, ale i również zdobyć wiadomości na temat różnych instrumentów muzycznych ( instrumenty dęte, strunowe i perkusyjne).

Konkurs „Bezpieczny Miś”

Kilkoro dzieci z naszej grupy zgłosiło się do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 39 w Gdańsku Wojewódzki konkurs plastyczny „Bezpieczny miś” – Szkoła Podstawowa nr 39 im. Wojska Polskiego (edu.gdansk.pl). Dzieci samodzielnie wymyśliły sposób przestawienia w pracy z misiem jak dbają o swoje bezpieczeństwo. Samodzielność wykonania i wkład pracy widać na fotografiach wykonanych prac. Czekamy na wyniki konkursu – 25.11.2022.

Już teraz gratulujemy odwagi i chęci do rozwijania swoich zainteresowań.

Dzień Postaci z Bajek.

4-tego listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Każde z dzieci miało szansę przebrać się za swojego ulubionego bohatera bajkowego. Nasz bal rozpoczął się od obejrzenia przedstawienia pod tytułem ,,Jaś i Małgosia” w wykonaniu teatru „Lokomotywa”. Po spektaklu już w naszej sali, każde z dzieci zaprezentowało swój ubiór, podczas wspólnych pląsów i zabaw przy muzyce.

26 MAJA DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE GUMISIÓW.

Na ten dzień Gumisie zaprosiły do przedszkola swoich rodziców z okazji ich święta. Była to pierwsza uroczystość od dłuższego czasu, kiedy to do przedszkola na występy mogli przyjść zaproszeni goście. Rodzice zostali powitani majową piosenką, która wprowadziła nas wszystkich w uroczysty nastrój. Dzieci mogły po raz pierwszy zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Całość była przeplatana tańcami a na koniec przyszedł czas na przytulanki i uściski dzieci w ramionach swoich bliskich.

IMG_4837

IMG20220526164556 IMG20220526164602