Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc marzec

W tym miesiącu nasze przedszkole po raz kolejny włączy się w program: ,,Mamo, tato wolę wodę”, dlatego też i w naszej grupie będzie realizować założenia tego programu, które mają na celu:
– Uświadomienie dzieciom jak ważna jest rola wody dla organizmu człowieka i dlaczego trzeba ją pic.
– Zwracanie uwagi dzieciom na miejsce, gdzie występuje woda i odróżnianie wody pitnej od wody niezdatnej do picia.
– Wprowadzenie pojęcia pragnienia i poznanie oznak, którymi organizm sygnalizuje, że powinnyśmy się napić.
– Kształtowanie nawyku picia wody przez cały dzień.
– Wykorzystywanie plastikowych butelek w pracy plastycznej.

W drugiej części miesiąca w oczekiwaniu na nadejście wiosny, porozmawiamy sobie o porze roku – przedwiośniu, porze która bardzo często jest pomijana, a przecież to ona poprzedza nadejście wiosny. Dzieci będą uczyć się:
– Obserwować i opisywać znaczenie symboli pogodowych.
– Dostrzegać zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie
– Klasyfikować garderobę, dobierając odpowiednio do pogody.
– Wyróżniać części roślin i znać ich warunki  potrzebne do wzrostu.
-Przeliczać w zakresie 1-5 lub więcej.

Pod koniec miesiąca przygotujemy się na przyjście Świąt  Wielkanocnych.

W tym celu urządzimy sobie w sali kącik wielkanocny. Dzieci:
– Będą porządkować i stroić salę.
– Poznają zwyczaje i tradycje wielkanocne.
-Będą klasyfikować i przeliczać elementy.
– Założą uprawę roślin i będą wiedziały jak  ją pielęgnować.
– Dowiedzą się skąd biorą się jajka.
– Wykonają świąteczne prace plastyczne – pisanki, koszyczki i zajączki.
– Nauczą się piosenek wielkanocnych

Zaprosimy też rodziców do naszego przedszkola, aby wspólnie ze swoimi dziećmi upiekły mazurki z masy solnej.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Zdrowych, Wesołych Świąt, Bogatego Zająca i Mokrego Śmigusa – dyngusa.