Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

 1. Na początku dnia w którym obchodziliśmy to święto, wyjaśniliśmy dzieciom genezę tego święta – 20 listopada to rocznica uchwalenia ,,Konwencji o prawach dziecka”, najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników.
 2. Dziękujemy rodzicom, za to że ubrali swoje dzieci na niebiesko.
 3. Następnie dzieci obejrzały film pt.: ,,Wszyscy mamy prawa” ( propozycja z  UNICEFu)
 4. Podczas oglądania filmu dzieci miały okazję brać czynny udział poprzez śpiewanie refrenu piosenki ( ,,Ja mam prawa, ty masz prawa, każdy z nas je ma” ), odpowiadanie na pytania, wykonywanie określonych ruchów.
 5. Po obejrzeniu filmu dzieci wymieniały zapamiętane prawa i mówiły co one oznaczają.
 6. Nauczyciel pokazywał ilustracje do tych praw i uzupełniał wypowiedzi dzieci.
 7. Podsumowanie przez nauczyciela:
  Prawa dotyczą wszystkich dzieci, niezależnie od jego płci, wyglądu, koloru skóry i kraju z którego pochodzi.
  Każde dziecko ma prawo czuć się bezpiecznie i nikt niema prawa go krzywdzić.

     8. Na zakończenie zajęcia dzieci wykonały karty pracy do filmu, które zostały powieszone na tablicy w szatni.

9. W drugiej części dnia gościliśmy w naszej sali panią Patrycję i jej dwie Szynszyle. Dzieci dowiedziały się, że są to gryzonie, które zamieszkują Amerykę Południową, są bardzo skoczne, uwielbiają piaskowe kąpiele, mają miękkie przyjemne w dotyku futerko i potrzebują szczególnej opieki ze strony hodowców lub ich właścicieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.