Obchody Dnia Pluszowego Misia.

Święto to obchodziliśmy w przedszkolu przez kilka dni. Na początku dzieci obejrzały film i dowiedziały się skąd wzięło się to święto. Jest ono obchodzone już od 20 lat. Następnie dzieci próbowały wymienić wszystkie znane im misie, które są bohaterami bajek. Nawet nie spodziewały się, że występuje ich tak dużo w bajkach i filmach. Potem rozpoznawały bajki o misiach na podstawie piosenki tytułowej z filmu. Pod koniec dnia dzieci wykonały misie z papieru mache metodą papiero-plastyki. W piątek 25.11 razem ze swoimi misiami przyniesionymi z domu dzieci pojechały na wycieczkę do leśnego ogrodu botanicznego w Marszewie.

Wizyta rozpoczęła się prelekcją na temat niektórych zwierząt żyjących w naszych lasach: dzik, jeleń, lis, borsuk i wilk. Dzieci miały okazję zobaczyć je na filmie i usłyszeć ich charakterystyczne odgłosy.  

Po prelekcji udaliśmy się na szlak „Alicji w krainie czarów”, gdzie dzieci miały okazję poczuć się jak Alicja w krainie olbrzymów. Swoją wędrówkę po tej krainie rozpoczęły przejściem przez wielką dziurkę od klucza. Podziwiały wielkie rzeźby owadów i wspinały się na ogromną ławkę. 

Przyszedł w końcu czas na konkurs, w którym główną rolę mieli odegrać dzisiejsi solenizanci – misie. Zadaniem dzieci było zbudowanie jak najwyższej wieży z drewnianych klocków, ale takiej aby na górze wieży zmieściły się misie wszystkich budowniczych. Dzieci zostały podzielone na 4-ro osobowe grupy i zaczęła się prawdziwa rywalizacja. Czas  na  zabawie minął nam tak szybko, że nawet nie zauważyliśmy, że czas wracać do przedszkola. Pożegnaliśmy się z panem leśniczym i panią dyrektor ogrodu leśnego i ze swoimi misiami wróciliśmy z  powrotem do przedszkola. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.