Październik – zadania wychowawczo – dydaktyczne

pobrane (3)

W tym miesiącu przyświecać nam będzie uświadomienie konieczności przestrzegania zasad gwarantujących bezpieczeństwo w przedszkolu i poza nim, oraz poznanie zasad ruchu drogowego a przy okazji poszerzenie zasobu słownictwa i wiedzy z zakresu zasad ruchu drogowego. Podczas różnego rodzaju zabaw i zadań skupimy się nad doskonaleniem analizatora słuchowego, wyodrębnianiem, rozróżnianiem i nazywaniem dźwięków z otoczenia. Jesień i październikowa aura do świetny czas na dostrzeżenie zmian zachodzących w najbliższym otoczeniu naturalnym, zwrócenie uwagi na specyficzny koloryt jesieni i bogactwo owoców parkowych i leśnych, dostrzeżenie różnorodności kształtów i kolorów liści, rozwijanie zmysłu obserwacji i zdolności porównywania. Poszerzanie wiedzy z dziedziny przyrody w czasie jesieni nie sprawi na większego problemu ale ponadto pozwoli nam na rozwijanie poczucia estetyki i dokładności wykonania prac plastycznych i kształtowanie intuicji matematycznych podczas wielu zabaw z materiałem naturalnym – wyczulenie na regularności
w najbliższym otoczeniu, powtarzanie i kontynuowanie rytmów. Jesień to dobry czas na  prowadzenie obserwacji przyrodniczych – mgliste poranki, chłodne dni, wczesny zmrok, szarówka. Bliżej  poznamy wybranych mieszkańców lasu i ich jesienne zwyczaje. Przy tej okazji będziemy mogli kształtować koordynację wzrokowo-ruchowej i doskonalić sprawność manualną. Jesień to fantastyczny czas na rozbudzanie poczucia estetyki.
Nie możemy jednak zapomnieć o uroczystości pasowania na przedszkolaka, która odbędzie się 10.10.2018 w Sali Krasnoludków a dnia 18.10.2018 w naszym przedszkolu będziemy obchodzić uroczyście Dzień Ziemniaka.