Listopad – zadania wychowawczo – dydaktyczne

jesien_331780

Najważniejszy temat w tym miesiącu to 100-na rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważna data i bardzo dobra okazja by przybliżyć dzieciom tematykę patriotyzmu – symbole i barwy narodowe, hymn Polski, wiersz „Kto Ty jesteś”,  postać Józefa Piłsudskiego, wykonamy kilka prac plastycznych podczas omawiania tematu. Weźmiemy też udział w biciu rekordu w śpiewaniu hymnu. Nie zapomnimy też o Światowym Dniu Pluszowego Misia oraz o Dniu Praw Dziecka i Andrzejkach. Będzie to miesiąc pełen atrakcji, zabaw i wielu atrakcji. Listopad jako bardzo charakterystyczny, deszczowy miesiąc skłoni nas też do poznania jego specyfiki swojej aury. Zajmiemy się troszkę zjawiskami atmosferycznymi. Tematyka posłuży mam do zabaw matematycznych, plastycznych, do doświadczeń i zabaw z muzyką. Miesiąc pełen cudów. Porozmawiamy o prawach i obowiązkach dziecka, poznamy historię Pluszowego Misia a miesiąc pożegnamy zabawą Andrzejkową … ale w nieco inny sposób.

Życzymy wszystkim udanego miesiąca.