GRUDZIEŃ

ZAMIERZENIA  WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE.

W pierwszym tygodniu będziemy przygotowywać się na przyjście Mikołaja. Spotkamy się z nim, aż dwa razy. Powitamy go w naszym przedszkolu, przy wspólnie ubranej z dziećmi choince i na balu mikołajkowym w Szkole Podstawowej nr 29. W tym tygodniu dzieci:

 • Wzbogacą wiedze na temat zwyczajów związanych z przyjściem Świętego Mikołaja,
 • Będą ćwiczyć umiejętność mówienia o swoich pragnieniach i marzeniach w związku z przyjściem Świętego Mikołaja,
 • Będą ćwiczyć umiejętność używania zwrotów grzecznościowych,
 • Rozwijać umiejętność koncentracji uwagi podczas słuchania opowiadań,
 • Dowiedzą się, jakie są zadania i funkcje urzędu pocztowego,
 • Będą poszerzać słownik o pojęcie adresat, nadawca.
 • Będą uczyć się i utrwalać swój adres zamieszkania.
 • Kształtować poczucie rytmu, wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej,
 • Będą ćwiczyć sprawność manualną.

W dalszej części miesiąca będziemy czekać na  Święta Bożego Narodzenia.

 • Dzieci zapoznają się z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi,
 • Zapoznają się z tradycją ozdabiania choinki samodzielnie wykonanymi ozdobami.
 • Będziemy rozbudzać zainteresowania książką, literaturą dla dzieci.
 • Kształtować u dzieci umiejętności interpretacji utworu muzycznego,
 • Ćwiczyć umiejętności słuchania innych, nieprzerywania w trakcie czyjejś wypowiedzi,
 • Stwarzać możliwości rozwijania zmysłu węchu,
 • Wdrażać dzieci do umacniania poczucia własnej wartości,
 • Kształtować u dzieci umiejętności wczuwania się w emocje najbliższych,
 • Kształtować umiejętności wspólnego śpiewania.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy rodzicom i dzieciom Zdrowych Wesołych Świąt, bogatego Mikołaja i Szczęśliwego Nowego Roku 2019.

BAL  MIKOŁAJKOWY.

Dnia 6 grudnia 2018 roku idziemy na spotkanie mikołajkowe do Szkoły Podstawowej nr 29 w Gdyni. Prosimy, aby dzieci miały czapkę Mikołaja oraz czerwony element stroju.

PRZEDSTAWIENIE  ŚWIĄTECZNE PT: ,,LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”.

Zapraszamy rodziców 18 grudnia na godzinę 15.30 na przedstawienie w wykonaniu dzieci. Prosimy przygotować dzieciom stroje zgodnie z wybraną przez nich rolą.                                                                                                         Sowa – strój w kolorach brązowym, beżowym.                                                           Krzyś – krótkie spodenki,                                                                                               Puchatek – żółto – czerwony,                                                                               Tygrysek – pomarańczowo – czarny,                                                           Prosiaczek – różowy,                                                                                             Kłapouchy – niebieski,                                                                                                   Królik – żółty,                                                                                                                         Lista wybranych przez dzieci ról wisi na tablicy grupowej.