Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc styczeń

Zamierzania dydaktyczno-wychowawcze na miesiąc STYCZEŃ

Styczeń bardzo kolorowy i wesoły miesiąc pomimo tego, że zimowy. Dzieci w tym miesiącu poznają nazwy miesięcy, dni tygodnia, poznamy budowę zegara i jak odczytywać z niego czas.

W następnym tygodniu zapoznamy się z zimowym krajobrazem i dowiemy się co można robić zimą, żeby się nie nudzić i jak się ubrać w zimowe dni.

Poznamy cyfrę 8 i 9 w aspekcie kardynalnym, porządkowym i miarowym.

Będziemy poznawać litery U i S, a także doskonalić umiejętności słuchania ze zrozumieniem czytanego tekstu oraz rozwijać  kompetencje językowe poprzez analizę i syntezę głosek w słowach.

Wspomnimy również o babci i dziadku, o tym jak się bawili jak byli mali i jak bawimy się z nimi teraz.

Zaprosimy również naszych dziadków na uroczystość z okazji ich święta i przygotujemy dla nich drobne upominki.

Zimowe sporty, jakże mogłoby ich zabraknąć. Dowiemy się jak się bawić, jak dbać o bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu. Jakie są zimowe dyscypliny sportowe, kto zdobył medale na zimowej olimpiadzie?

Będziemy omawiali również temat dymów, akcja sanepidu „Mamo, tato nie pal proszę”- akcja antynikotynowa mająca na celu wprowadzenie do tematu, która ma uświadomić dzieciom, że palenie papierosów jest szkodliwe dla organizmu człowieka.