ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE.

Na początku miesiąca powitamy Nowy Rok. W związku z tym każde dziecko będzie  miało okazje powiedzieć, co chciałoby w tym roku zrobić nowego, co chciałoby dostać albo czego chciałoby nauczyć się. Zastanowimy się jak można mierzyć czas, który cały czas idzie do przodu, dlatego :

• Uświadomimy dzieciom następstwa czasu w powtarzalności kolejnych dni tygodnia i pór roku.
  • Zapoznamy dzieci z różnymi rodzajami zegarów
  • Utrwalimy nazwy pór roku oraz ich charakterystyczne cechy, zmiany w przyrodzie.
  • Utrwalimy nazw dni tygodnia.
  • Będziemy kształtować umiejętności odczytywania symboli rysunkowych
  • Będziemy przypominać o używaniu zwrotów grzecznościowych,

W dalszej części miesiąca porozmawiamy a obecnej porze roku  – zimie. Zastanowimy  się jaka ona dzisiaj jest.

• Zapoznamy dzieci ze zjawiskami charakterystycznymi dla zimy: mróz, śnieg, lód
  • Będziemy kształtować u dzieci dbałość o własne zdrowie, poprzez codzienny pobyt na świeżym powietrzu i odpowiedni ubiór zgodnie z warunkami atmosferycznymi.
  • Przypomnimy jakie są zasady bezpiecznej zimowej zabawy.
  • Na podstawie historyjek, będziemy uczyć dzieci logicznego myślenia.
  • Wzbogacimy zasób słownictwa związanego z zimowymi dyscyplinami sportowymi.
  • Kształtować będziemy u dzieci wiarę we własne możliwości podczas zabaw konstrukcyjnych.
  • Będziemy ćwiczyć umiejętność  analizy i syntezy głoskowej, umiejętność dzielenia wyrazów na sylaby.
  • Będziemy ćwiczyć umiejętność  liczenia elementów i określania, który to element z kolei.

Natomiast pod koniec miesiąca przygotujemy się na Święto Babci i Dziadka. W tym celu dzieci będą uczyć się piosenek i wierszyków. Przygotują upominki dla swoich dziadków. Zaprosimy też dziadków do przedszkola na uroczystość przedszkolną.

ZAPROSZENIE

ZAPRASZAMY  RODZICÓW NA PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 15  STYCZNIA  O  GODZIN 15.30

NAUCZYCIELKI Z DZIEĆMI.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA ODBĘDZIE SIĘ                   30 STYCZNIA. POCZĄTEK UROCZYSTOŚCI 15.30.                                     SERDECZNIE  ZAPRASZAMY WSZYSTKIE BABCIE I DZIADKÓW.