Dzień Babci i Dziadka.

BABCIE Z DZIADKAMI  PODRYGUJĄ  KIEDY ICH WNUKI SIĘ POPISUJĄ – UROCZYSTY DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU
Już od wczesnego ranka wielkie poruszenie, wszystkie dzieci przygotowują się do przyjęcia wspaniałych gości. Nasz wystrój Sali, kolorowe stroje oraz buzie uśmiechnięte przywitały nasze kochane babcie i dziadków. Przygotowaliśmy przedstawienie pt.,, List do Świętego Mikołaja”  oraz wierszyki i piosenki na ten dzień. Całość uroczystości przebiegła w bardzo serdecznej, miłej atmosferze. Wszystko nam się udało, każdy wnuczek i wnuczka recytowały przygotowane życzenia oraz obdarowały wspaniałymi upominkami wykonywanymi w przedszkolu. Zakończyliśmy  uroczystość słodkim poczęstunkiem i zaproszeniem na następny rok.

DSC02073 20190130_160544 20190130_160819 DSC02021 DSC02023 DSC02062 DSC02065 DSC02068 DSC02071

Niech nam żyją Babcie i Dziadkowie 100 lat.        ( opracowała pani Zosia)

 Zamierzenia wychowawczo – dydaktyczne na miesiąc luty.

Początek  miesiąca rozpoczynamy Balem Karnawałowym.

 • Zapoznamy dzieci ze zwyczajami karnawałowymi.
 • Będziemy  klasyfikować  przedmiotów według podanych cech.
 • Kształtować umiejętność  dobierania stroju adekwatnie do okazji.
 • Rozwijać wrażliwość muzyczną.

W tym miesiącu przypadają urodziny naszego miasta Gdyni. Przypomnimy sobie symbole : herb, flaga i logo Gdyni, dzieci wykonają herby oraz stateczki, a także obejrzymy przedstawienie przygotowane przez grupę Smerfów.

W tym miesiącu również udamy się w podróż do krainy bajek.

 •    Będziemy rozbudzać zainteresowanie książką i literaturą.
 • Kształtować umiejętności wypowiadania się na temat ulubionych bohaterów literackich,
 • Kształtować umiejętności odtwarzania zapamiętanych treści,
 • Doskonalić umiejętności układania historyjek obrazkowych zgodnie z chronologią wydarzeń.
 • Rozwijać umiejętności teatralne, ilustrowanie utworu literackiego za pomocą przedstawienia kukiełkowego

Udamy się również w bardzo daleką krainę, krainę dinozaurów. Dzieci dowiedzą się jak wyglądały kiedyś zwierzęta, gdzie mieszkały, jak żyły i dlaczego wyginęły.

A pod koniec miesiąca będziemy rozmawiać o wynalazkach.

 • Będziemy wzbogacać zasób słownictwa związanego  z podróżowaniem, środkami transportu.
 • Kształtować umiejętność  układania rytmów z figur geometrycznych.
 • Ćwiczyć umiejętności dzielenia wyrazów na sylaby.
 • Rozwijać umiejętności społeczne  poprzez zabawy parateatralne i dramowe.
 • Doskonalić pamięć  słuchową.
 • Doskonalić umiejętność tworzenia prac technicznych z wykorzystaniem różnych materiałów.
 • Kształtować umiejętność  współpracy w grupie.

MIĘDZY NAMI JASKINIOWCAMI –BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

5 lutego w przedszkolu odbył się bal. W tym roku tematem przewodnim balu byli jaskiniowcy. Rodzice wyposażyli swoje pociechy w stroje nawiązujące  do  życia epoki jaskiniowców. Sala balowa szybko zapełniła się różnorodnymi  postaciami   i się zaczęło.  Wspaniałe rytmy i wodzirej zaprosił nas do zabawy. Były okrzyki, polowania, gry zręcznościowe, wspólny śpiew znanych przebojów. Każde dziecko poruszało się jak potrafiło, nikt się nie nudził ,śpiew tańce połamańcze trwały 2,5  godziny.

IMG_20190205_130421 IMG_20190205_130721 IMG_20190205_134509

Ten bal będziemy wspominali  długo i miło, ponieważ po raz pierwszy byliśmy jaskiniowcami  -odbyliśmy podróż w czasie .Wiadomo, że wszystkie podróże i te małe i te duże nam się podobają. Jaba da –jaba da – Jaba du.        (opracowała pani Zosia).

 URODZINY  GDYNI.

8 lutego uczestniczyliśmy w przedstawieniu przygotowanym przez naszą najstarszą grupę  ,,Smerfy” w związku z 93 urodzinami uzyskania przez Gdynię praw miejskich.  Dzieci już wcześniej zapoznane z tematyką przedstawienia poprzez poznanie legendy o Gdyni , oglądanie zdjęć o Gdyni  i albumów a także prace plastyczne, bardzo aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Oglądały swoich starszych kolegów z dużym  zainteresowaniem i rozpoznawały piosenki o Gdyni, które wcześniej słyszały w swojej sali. Tradycją naszego przedszkola jest to, że co roku bardzo uroczyście obchodzimy kolejne urodziny naszego miasta – Gdyni.

20190208_10412920190208_104526?