Zadania wychowawczo – dydaktyczne na miesiąc kwiecień

Kontynuując temat wsi i poznanych już zwierząt nie możemy zapomnieć o osobie, dzięki której całe gospodarstwo tętni życiem czyli o rolniku i jego pracy. Dowiemy się jak wygląda dzień w gospodarstwie, poznamy traktor i dowiemy się skąd się bierze ser. Oj dużo będzie tych wiadomości. Później zajmiemy się bardzo ważnym tematem związanym z ekologią czyli dbaniem o nasza planetę i o środowisko. Nauczymy się segregować odpady i spróbujemy z pozornych odpadów wykonać coś fajnego. Przy okazji weźmiemy udział w rozwiązaniu konkursu ekologicznego w naszym przedszkolu.
Po rozmowach o ważnych sprawach ekologicznych zajmiemy się przygotowaniami do świąt Wielkiej Nocy. Poznamy tradycje związane ze świętami, przygotowanie koszyczka ze święconka, malowanie jajek, lany poniedziałek i inne. Dowiemy się również jakie smakołyki powinny znaleźć się na wielkanocnym stole. A temat jajek i pisanek doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju zabaw matematycznych, plastycznych, ruchowych. Po świętach zajmiemy się książkami. Dowiemy się czym są, skąd się biorą, jak wyglądają książki i po co właściwie są. Poznamy ulubione książki dzieci, sprawdzimy zawartość naszej biblioteczki i zrobimy tam porządek. A pod koniec miesiąca zajmiemy się tematem patriotycznym, który poprzedzi święta majowe.