Styczeń – zadania dydaktyczno – wychpwawcze

Witamy serdecznie w Nowym Roku 2020 i życzymy wszystkim pomyślności i spełnienia marzeń oby ten Nowy Rok przynosił same pogodne dni. Oczywiście Nowy Rok to postanowienia noworoczne i poznamy swoje postanowienia i zastanowimy się co zrobić, żeby wytrwać w realizacji. Styczeń i początek nowego roku to doskonała okazja do poznania kalendarza, omówienia zagadnień związanych z czasem, zegarem, porami roku, miesiącami  i dniami tygodnia. Doskonale wplatają się w te tematy zagadnienia matematyczne, których nie zabraknie. Nowy Rok zaczynamy od ważnej uroczystością jaką jest Dzień Babci i Dziadka. Przygotowania ruszają już od pierwszych dni stycznia żebyśmy we wszystkim zdążyli… poznać i porozmawiać o swoich dziadkach, przygotować prezenty i dekorację Sali na uroczystość, musimy wykonać kilka prób przed tą ważną uroczystością. Przy okazji porozmawiamy sobie o tym jak spędzamy czas z dziadkami, co lubią, jacy są. To piękny czas i warto zwrócić na niego uwagę, Ale nie możemy zapomnieć o realizacji naszego programu Kolorowa Matematyka, która w tym miesiącu obejmuje treści związane z przyczyną i skutkiem. Zagadnienie doskonale wpasowane w tematykę związaną z porą roku oraz dziadkami. Styczeń to zima ale zima bez śniegu nie jest fajna. Bo jak zima to powinien być śnieg i mróz i sanki i bałwanki…. Oj byłoby fajnie. Chcąc przyciągnąć do nas porządną zimę porozmawiamy sobie o niej. Dowiemy się jak należy się ubierać zimą, żeby nie złapać żadnego przeziębienia i spokojnie bawić się na śniegu. Sprawdzimy sobie czym jest śnieg i lód ii co się z nimi dzieje w różnych warunkach – gdy jest ciepło  i gdy jest zimno – eksperymenty i zadania badawcze to będzie temat do pracy. Dowiemy się też jak można wykorzystać śnieg do różnego rodzaju zabaw np. do tropienia – oj fajna to zabawa. Przede wszystkim w związku z zimowym tematem poznamy zasady bezpiecznej zimowej zabawy na śniegu i na lodzie. To bardzo ważne aby bawić się fajnie i bezpiecznie, żeby nikomu nie stała się krzywa.

Styczeń będzie pełen atrakcyjnych i ciekawych zajęć i zabaw.