Kolorowe książeczki

Dzień dobry Kochani!

1. Zapraszam na rozgrzewkę:

Electronic Song

2. Wyzwanie dla rodzica: czytajcie dziecku wiersz jednocześnie rysując, na koniec podpiszcie rysunek : kot.

„Kot” E.M. Skorek

Miły pyszczek, uszka małe,
tu dwa oczka, a tu wąsy daję.
Wyprężony grzbiet, nogi,
teraz ogon długi.
Oto kot, co myszki lubi.

Przeczytajcie wiersz jeszcze raz dzieci w tym czasie rysują kota palcem na dywanie ;o)

Zamieniamy się na chwilę w kotki i wykonujemy czynności:
– kotki biegają – poruszamy się na czworakach
– kotki robią koci grzbiet – uwaga rodzice:najpierw pokazujemy dzieciom jak wygląda koci grzbiet
– kotki piją mleczko z miseczki – dzieci układają dłonie w kształt miseczki i naśladują picie mleka
– kotki oblizują się i miauczą – dzieci oblizują wargi i miauczą jak kotki

3. „Jaka to bajka?”

Popatrzcie na obrazek i przypomnijcie sobie w jakiej bajce występuje ten kot?

Kot

Posłuchajcie bajki:

kot-w-butach
Kot w butach

Obejrzyjcie obrazki i spróbujcie ułożyć je w kolejności zdarzeń. Opowiedzcie rodzicowi co się wydarzyło najpierw a co potem.

Kot w butach historyjka obrazkowa

4. Zabawa ruchowa:

-„Zabawy kotków” – w pozycji na kolanach toczymy małe piłeczki raz jedną ręką raz drugą, na hasło „kotki odpoczywają” zwijamy się w kłębek na dywanie i odpoczywamy.

5.  „Kot” praca plastyczna: wyklejcie kotka wybranymi materiałami oraz doklejcie mu: oczy, nosek, wąsy . Użyjcie: włóczki, guzików, materiału. Jeśli macie ochotę możecie wyciąć kotka (poproście o pomoc rodzica) przymocować patyczek po lodach tak , aby powstała kukiełka ;o) Możecie zrobić całą kocią rodzinkę ;o)

kot sylweta

Wesołej zabawy 🤗