Instrumenty wokół nas

Dzień dobry Kochani!

1. Wybierzcie Waszą ulubioną rozgrzewkę :

Electronic song
I like to move it
Bomba
Gummy bear

2. Zestaw ćwiczeń ruchowych:

– „Instrumenty” – wybieracie  jakiś instrument i udajecie grę na nim. Rodzic pełni funkcję dyrygenta zaczyna dyrygować. Muzykanci śledzą ruchy pałeczki i przyśpieszają albo zwalniają poruszanie rąk, palców, wszystko wykonują w milczeniu i bez uśmiechu. Zadaniem dyrygenta jest pobudzić graczy do śmiechu. Muzyk, który się uśmiechnie, przestaje grać. Może zamienić się rolami ;o)
– „Muzyczne powitania” – włączamy dowolną muzykę, rodzic co chwilę ścisza i daje polecenie, aby przywitać się bez podawania ręki: np.: ukłonić się, pomachać, skłonić głową
– „Perkusja” – dzieci siedzą w siadzie skrzyżnym, plecy mają proste, ręce na kolanach. Przy muzyce szybkiej i bardzo rytmicznej wystukują rytmy, naśladując rodzica: klaszczą w ręce, uderzają rytmicznie w kolana, uderzają rytmicznie dłońmi o podłogę.
– „Pląsy muzyczne” – zabawa relaksacyjna, masażyk. Dzieci siadają przed rodzicami a rodzice wykonują  masaż pleców zgodnie ze słowami i ruchami.

Idą słonie – na plecach kładziemy na przemian całe dłonie;
Idą konie – dotykamy piąstkami;
Idą panieneczki na szpileczkach – dotykamy palcami wskazującymi;
Świeci słonko – zataczamy dłońmi kółka;
Płynie rzeczka – rysujemy linię;
Pada deszczyk – dotykamy wszystkimi palcami;
Czujesz dreszczyk? – łaskoczemy.

Zamieniamy się rolami i robimy masażyk rodzicom ;o)

3. „Znajome piosenki”  – jestem ciekawa czy potraficie rozpoznać piosenkę po kilku pierwszych dźwiękach? Sprawdźmy:

Rodzic włączy Wam piosenkę i wyłączy po kilku sekundach Waszym zadaniem jest odgadnąć piosenkę (kiedy już odgadniecie zaśpiewajcie ):

???

karaoke – rodzic włączy Wam piosenki w wersji instrumentalnej (bez słów) w Wy spróbujcie odgadnąć co to za piosenka  i ją zaśpiewać:

???

Komu się udało????

4. Zachęcam do tworzenia swoich własnych instrumentów muzycznych i muzykowania ;o)

Muzycznego weekendu🥁🎷🎸