Zadania wychowawczo – dydaktyczno na miesiąc GRUDZIEŃ

 

images (1)

Zadania wychowawczo – dydaktyczno na miesiąc GRUDZIEŃ

„Prezent dla Mikołaja”  D.Gellner

A ja się bardzo, bardzo postaram
I zrobię prezent dla Mikołaja:
Zrobię mu szalik piękny i nowy
Żeby go nosił w noce zimowe
I żeby nie zmarzł w szyję i w uszy
Gdy z burej chmury śnieg zacznie prószyć
Niech się ucieszy Mikołaj Święty
Tak rzadko ktoś mu daje prezenty

 Grudzień jest ostatnim dwunastym miesiącem roku, ale jest pierwszym miesiącem kalendarzowej zimy. Coraz częściej pada śnieg, ale przeważnie szybko się topi. Grudniowe dni są krótkie i pochmurne. Smerfy w grudniu będą przygotowywały się do świąt Bożego Narodzenia, ubierzemy naszą grupową choinkę, ozdobimy ją naszymi ozdobami, zrobimy prezent dla Mikołaja, który odwiedzi nas 6 grudnia.Będziemy ćwiczyć umiejętność opowiadania i pogłębiać naszą wiedzę i słownictwo. Przypomnimy sobie jakie są zwyczaje i tradycje Bożonarodzeniowe, wzmocnimy nasze więzi emocjonalne z rodziną i jak aktywnie włączyć się w przygotowywania do świąt. Będziemy doskonalić nasze umiejętności aktorskie przed naszymi rodzicami i kolegami i koleżankami w przedszkolu, przedstawiając najpiękniejsze przedstawienie jakim są Jasełka. Nauczymy się doskonalić umiejętność szukania rozwiązywania konfliktów w relacjach społecznych a także budować prawidłowe relacje  i dążenie do przestrzegania zasad w grupie rówieśniczej. Poprawimy budowanie dłuższych wypowiedzi w czasie teraźniejszym i przyszłym. Zabawa poprzez zmysły: nauczymy się rozpoznawać niektóre produkty spożywcze za pomocą zmysłów. Utrwalimy się ustalać położenie elementów na kartce oraz wiedzę na temat czterech pór roku. Będziemy rozwijać w sobie poczucie odpowiedzialności za ład i porządek w najbliższym otoczeniu. Zgodnie będziemy współpracować podczas zabaw dowolnych jak i tych kierowanych.