Mieszkańcy łąki

*„Co słyszysz?” – Ćwiczenie słuchowe.-Rozpoznawanie głosów z  nagrań i prawidłowe nazywanie słyszanych elementów z przyrody, które je wydają.
– świerszcz- Komar- kukułka- kumkanie żab- pszczoły- żuraw

*„Na łące”- ćwiczenia logopedyczne

1. a) „Wąchamy kwiaty” – ćwiczenia oddechowe. Dzieci nabierają powietrze nosem do brzucha, a następnie wypuszczają je buzią.
  2. b) „Żaba łapie muchę” – ćwiczenia warg i języka. Dzieci naśladują ciche bzyczenie muchy. Na umówiony gest R. wysuwają szeroki język – jak najdalej do przodu – robią „łyżeczkę” i chowają język.
  3. c) „Rechot żaby” – ćwiczenia mięśni policzków. Dzieci nadymają policzki i zatrzymują w nich powietrze. Następnie naciskają policzki palcami wskazującymi i wolno wypuszczają powietrze.
  4. d) „Złapana mucha” – ćwiczenia języka. Dzieci przy zaciśniętych ustach wypychają końcem języka policzki od środka (w różnych kierunkach).

*Wyszukaj  na obrazkach  kilka rzeczy, którymi się  różnią te obrazki.

RÓŻNICE - ŁAKA

*Propozycja ćwiczeń grafomotorycznych– wybierz i wydrukuj karte pracy, którą chcesz wykonać.
kolorowanka – motyl
*Motyl-kolorowanka
*Policz zwierzęta w zbiorach
*ślimak- rysuj po śladzie

* Zabawa z piosenkami nowymi i znanymi- chwila wspomnień z pobytu w przedszkolu.
” Kwiatki, bratki i stokrotki”

” Pszczółki”

” Koła kręcą się”