Kocham moja mamę

„Co mówi lusterko?” – zabawa dydaktyczna. Dzieci siedzą  R. przypomina nazwy uczuć, pokazując znaki. Dzieci po kolei patrzą na sie­bie w lusterku, mówiąc: Teraz jestem… smutny, wesoły, zdziwiony, przestraszony.
K.P. rodzaje emocji

Co mnie cieszy? – rozmowa na temat sytuacji wywołujących różne uczucia na podstawie KP2.37 i doświadczeń dzieci. Dzieci otwierają KP2.37. Opowiadają, co znajduje się na rysunkach. Dzieci naklejają w okienkach symbole uczuć – smutku, zdziwienia, strachu lub radości. Po wykonaniu ćwiczenia siadamy z dzieckiem ze znakiem przedstawiającym radość. Dzieci opowiadają, jakie sytuacje wywołują w nich to uczu­cie.( potem wypowiada się rodzic, rodzeństwo)

„W domu czuję się bezpiecznie” – praca z KP2.38. Doskonalenie umiejętności rytmicznych i ekspresji muzycznej. Dzieci otwierają karty i wyszukują różnice między obrazkami.
K.P różnice między obrazkami

*„Ramka dla mamy” –propozycja pracy z W.50. Rozwijanie u dzieci sprawności manualnej.
*„Laurka dla mamy”- wybierzcie jedną z proponowanych i ozdóbcie według własnej kreatywności, a potem podarujcie ją mamusi.
*k.p serca dla mamy                          * k.p. bukiet dla mamy
*K.P. laurka dla mamy                          * laurka dla mamy

*„Kocham mamę!” –  rozmowa na temat relacji dziecka z mamą. Kształtowanie poczucia więzi emocjonalnej ze swoją rodziną. Dzieci mogą opowiedzieć kiedy są szczęśliwe, kiedy potrzebują pomocy mamy, jak lubią spędzać czas z mamą?

*PIOSENKI DLA MAMY

Gorące pozdrowienia.