Dzień Dziecka.

balony

gif 2

Child Party
„Dzień Dziecka na świecie” – nie wszystkie dzieci mają swoje święto dzisiaj.

W innych krajach ten dzień obchodzi się kiedy indziej.
Spróbujcie teraz odczytać nazwy krajów:

POLSKA, TURCJA, FRANCJA , WŁOCHY, MEKSYK,

Spróbujcie teraz odczytać daty:

1 czerwiec

23 kwiecień

6 styczeń

30 kwiecień

Teraz po odczytaniu każdej z poniższych informacji wybierzcie nazwę kraju i datę:

– Polska: 1 czerwca – bardzo często lekcje i zajęcia są odwołane, w placówkach organizuje się pikniki i festyny, dzieci dostają drobne prezenty i łakocie.

– Turcja: 23 kwietnia – Dzień Dziecka przypada tu tego samego dnia co Święto Niepodległości. W tym dniu dzieci odbywają wycieczki do tureckiego parlamentu.

– Francja i Włochy: 6 stycznia – święto rodzinne, wspólna kolacja z rodziną, spożywanie ciasta z wróżbą. Dzieci otrzymują koronę króla i królowej.

– Meksyk: 30 kwietnia – Dzień Małych Mułów obchodzony podczas Bożego Ciała. Dzieci biorą udział w procesji, w festynach, rozbijają piniatę – kulę wypełnioną słodyczami i zabawkami.

Zagadka dla Was:
Które dzieci będą obchodzić Dzień Dziecka jako pierwsze?
Spróbujcie przypomnieć sobie nazwy miesięcy, a może pamiętacie nasze piosenki o miesiącach.

Na zakończenie zamiast pracy domowej zatańczcie nasz taniec.

Z okazji Dnia Dziecka, razem z panią Zosią, życzymy Wam dzisiaj dużo radości, uśmiechu i dobrej zabawy. Mamy też nadzieję, że wkrótce spotkamy się wszyscy razem w przedszkolu.