Wtorek 6 kwiecień

Temat dnia: Jak wygląda wieś?

wies

– „Pieski do budy!” – propozycja zabawy ruchowej. Dzieci i członkowie rodziny poruszają się na czworakach w różnych kierunkach, omijając pojawiające się na drodze przeszkody. Na hasło „Pieski do budy!” siadają w miejscu i robią nad głową daszek – budę.

– „Co robi rolnik?” – propozycja rozmowy na temat pracy rolnika i próba odpowiedzi na pytanie „Co robi rolnik?” na podstawie doświadczeń dzieci i rodziców, a także na podstawie piosenki „Dziadek fajną farmę miał” (do wysłuchania na YouTube):

– „Dziadek fajną farmę miał” – propozycja zabawy tanecznej przy piosence. Dzieci i rodzice tańczą dowolny taniec do piosenki.

– „Zwierzęta na wiejskim podwórku” – propozycja kart pracy, łączenie zwierząt gospodarskich z ich cieniami, łączenie małych zwierząt z ich mamami.

– „Dopowiedz i zrób” – propozycja zabawy z rymami. Rodzic mówi zdania, w których zakończenia – słowo do rymu – dopowiada dziecko i wykonuje czynność, o której jest mowa w zdaniu:

Powiedz: Prosię i podrap się po… nosie.
Powiedz: Koń i wyciągnij do mnie… dłoń.
Powiedz: Krowy i dotknij palcem… głowy.
Powiedz: Króliczki nadmij… policzki.
Powiedz: Kaczuszka i dotknij łokciem… brzuszka.
Powiedz: Psy i klaśnij raz, dwa… trzy!

wies3 wies2
Życzymy miłej zabawy! :)

Karty pracy dla chętnych:

Rolnik w polu Gdzie moja mama Znajdź mój cień kurczak