Moje ulubione książki

Dzień dobry Krasnale!

1. Posłuchajcie piosenki:

E.Bem „Piosenka o książeczce”

– O czym była piosenka?

2. Posłuchajcie wiersza I.Salach „Moje książki”:

Moje książki kolorowe
stoją równo na półeczce.
Myję ręce i oglądam
kartkę po karteczce.
Czasem książki czyta mama,
bo ja nie potrafię sama.
Z książek wiele się dowiecie
o szerokim pięknym świecie.
O roślinach, o zwierzętach,
o dalekich krajach też.
Wszystko w książce jest zamknięte,
a więc ją do ręki bierz.

– O czym jest wierszyk?
– Dlaczego dobrze jest mieć książki w domu i czytać je codziennie?
– Co trzeba zrobić zanim weźmiemy do ręki książeczkę?

3. Obejrzyjcie prezentację: „Zasady korzystania z książek:

ZASADY-KORZYSTANIA-Z-KSIĄŻEK-prezentacja-multimedialna-dla-dzieci 

4. A czy Wy macie swoją ulubioną książeczkę? Na pewno ;o) Obejrzyjcie dziś swoją ulubioną książeczkę i opowiedzcie rodzicowi o czym ona jest, kto jest jej bohaterem i dlaczego tak bardzo podoba Ci się ta książeczka. Możecie przebrać się za bohatera książeczki i przysłać zdjęcie – ciekawe czy inne Krasnoludki zgadną za kogo się przebraliście???

5. Zabawy ruchowe:
Piosenki o książeczkach:

FASOLKI „Poczytaj mi mamo”
Piosenka o czytaniu książek”

– „Księżniczka czy żaba” – rozłóżcie kilka różnych książek w różnych miejscach w pokoju. Włączcie muzykę i tańczcie uważając ,żeby nie nadepnąć żadnej książki! Rodzic co jakiś czas wyłączy muzykę podając bohatera jakiejś książki. Waszym zadaniem będzie podejść do odpowiedniej książki.
– Włączcie muzykę i tańczcie. Rodzic co pewien czas wyłącza muzykę mówi jak macie ułożyć książeczki np. : od największej do najmniejszej; od najmniejszej do największej; od najgrubszej do najchudszej…
Kiedy już skończycie się bawić co trzeba zrobić z książeczkami??? Oczywiście odkładamy książeczki na swoje miejsce uważając, żeby ich nie zniszczyć;o)

Rodzicom przypominam również o Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” – czytajmy codziennie ;o)

Cała Polska Czyta Dzieciom

Udanej zabawy🤗