Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc luty

images
W lutym choć dzień wydłuża się o prawie dwie godziny i jest coraz jaśniej, to jednak zima jeszcze trwa, czasami zaświeci słoneczko, które poprawia nam nastrój.
Miesiąc luty zaczął się tematem o Gdyni. Dowiemy się troszkę więcej o naszym mieście, poznamy herb Gdyni i jakie święto w tym roku nasze miasto obchodzi. Ukształtujemy poczucie wspólnoty ze swoim rodzinnym miastem, poznanie jego legend, najważniejszych zabytków i charakterystycznych budowli dla Gdyni.
Przygotujemy się do występu z okazji urodzin Gdyni, które przedstawimy w Przedszkolu.
Będzie omawiali również temat dymów, akcja sanepidu „Mamo, tato nie pal proszę”- akcja antynikotynowa mająca na celu wprowadzenie do tematu i która ma uświadomić dzieciom, że palenie papierosów jest szkodliwe dla organizmu człowieka.
Usprawnimy percepcję wzrokową poprzez różnego rodzaju ćwiczenia, szlaczki, układanie puzzli, zabawy z plasteliną itp.
Będziemy przeliczać elementy w zakresie 10, dodawać i odejmować.
Rozwiniemy zainteresowanie książką jako źródła wiedzy, przeżyć i doświadczeń. Przypomnimy sobie jak prawidłowo korzystać z książek. Wzbogacimy wiedzę  i słownictwo na temat powstania książki. Wdrożymy się do prawidłowego i właściwego korzystania z książek.
Rozwiniemy swoje zdolności aktorskie poprzez zabawy dramowe i parateatralne. Ukształtujemy właściwe postawy i zachowania podczas uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i dowiemy się co to jest dziedzictwo kulturowe i dlaczego należy je chronić.
pobrane