Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na wrzesień

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2017/2018 w Grupie III „PUCHATKI”. Tym razem spotkamy się w nowej sali z nową panią Olą oraz nowymi kolegami i koleżankami.

W tym miejscu witamy serdecznie wszystkie maluszki, w naszej grupie. Przedszkole to dla nich zupełnie nowe miejsce. Przez cały miesiąc postaramy się aby proces adaptacji dzieci do nowego środowiska przebiegał w sposób prawidłowy i indywidualny dla każdego z nich.

Naszą wspólną przygodę w nowym roku szkolnym rozpoczniemy od zapoznania się z nową salą, kącikami oraz zabawkami. W czasie zajęć i zabaw wspólnie ustalimy kontrakty związane z codziennym funkcjonowaniem w naszej małej społeczności. Poznamy się lepiej, zintegrujemy a także porozmawiamy o tym jak bawić się zgodnie i bezpiecznie, szanując sprzęty i zabawki w sali. Pod koniec miesiąca porozmawiamy o nowej porze roku i pogodzie która wraz z nią przyjdzie. Krajobraz stanie się nieco bardziej kolorowy co zainspiruję nas do ciekawych zabaw ruchowych, plastycznych, matematycznych, muzycznych słownych i gimnastycznych. Będziemy się bawić, nauczymy się kilku piosenek, poznamy różne tańce i zabawy przy muzyce. Życzymy udanego, ciekawego, bezpiecznego i radosnego nowego roku szkolnego.

„Kolorowy deszcz”
Gdy na dworze pada deszcz.
Kiedy wszystko szare jest.
Wyjmij kredki i narysuj,
To, co tylko chcesz.
Na niebiesko, fioletowo, Żółto i różowo.
Na zielono i czerwono,I pomarańczowo.
Chociaż pada szary deszcz.
Kredki z deszczu śmieją się.
Każda kredka ostrzy nosek
I rysować chce.
Na niebiesko, fioletowo, Żółto i różowo.
Na zielono i czerwono, I pomarańczowo.

„Niedźwiadek”
Jedna łapka, druga łapka, ja jestem niedźwiadek.
Jedna nóżka, druga nóżka, a to jest mój zadek.
Lubię miodek, kocham miodek, podkradam go pszczółkom.
Jedną łapką, drugą łapką, czasem wciągam rurką.