Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Dzień dobry Kochani!!!
Dziś zaczynamy przygotowania do świąt – ciekawe czy pamiętacie jakich??? Oczywiście Wielkanocnych!

1.Posłuchajcie piosenki:

Piosenka o sprzątaniu

Dlaczego mama i tata nie są robotami?
Co trzeba robić w domu? Czy można się tylko bawić?
Co Wy możecie zrobić, żeby pomóc rodzicom w domowych obowiązkach?

2. „Robimy porządki” – wiersz N.Łasocha

Wymieciemy wszystkie kurze,
Te na dole i na górze.
Rozwiesimy całe pranie,
Żeby wietrzyk powiał na nie.
Wymyjemy w oknach szyby,
Tak dokładnie – nie na niby.
Ułożymy na regale
Książki, puzzle, auta, lale.
I podłogę pościeramy,
Choć już sił prawie nie mamy.
A gdy wszystko będzie lśnić,
Nie będziemy robić nic.

Spróbujcie naśladować czynności z wiersza (możecie też spróbować dopowiadać rymujące się słowa np.: kurze – na gorze):
– Wymieciemy wszystkie kurze,
Te na dole i na górze – wykonujemy koliste ruchy dłońmi , najpierw blisko podłogi potem w górze.
– Rozwiesimy całe pranie,
Żeby wietrzyk powiał na nie – robimy skłon i wysoko podnosimy ręce jakbyśmy wieszali pranie.
– Wymyjemy w oknach szyby,
Tak dokładnie – nie na niby – otwartymi dłońmi zataczamy coraz większe koła w powietrzu
– Ułożymy na regale
Książki, puzzle, auta, lale – podskakujemy 4 razy
– I podłogę pościeramy,
Choć już sił prawie nie mamy – poruszamy się po pokoju na czworakach
– A gdy wszystko będzie lśnić,
Nie będziemy robić nic – układamy się na podłodze z rękami założonymi pod głową.

3. „Wszyscy mamy obowiązki” – spróbujcie wykonać wspólnie z rodzicami listę zadań do wykonania
Brzmi poważnie? Posłuchajcie jak to zrobić:
Przygotujcie prostokątne kartoniki z bloku technicznego i zegnijcie je na pół po czym ponownie je rozłóżcie.
Następnie razem z rodzicami zdecydujcie jakie czynności będziecie codziennie wykonywać w ramach swoich domowych obowiązków – narysujcie te czynności w środku kartonika na dolnej części – pomogą Wam w tym na pewno rodzice lub starsze rodzeństwo możecie się umówić, że oni rysują Wy kolorujecie ;o).
Na koniec umocujcie, gdzieś w widocznym dla Was miejscu.
Kiedy dane zadanie zostanie przez Was wykonane zamknijcie kartonik np. za pomocą klamerki, magnesu.

Informacja do wiadomości rodziców: na wierzchu kartonika, który ukaże nam się po zamknięciu warto umieścić uśmiechniętą buźkę lub fajną pochwałę ;o)

Piosenka, od której dziś zaczęliśmy może wyznaczać czas kiedy zaczynamy swoje zadanie. Więc włączamy muzykę i tanecznym krokiem pomagamy rodzicom!!!

4. „Wiosenne porządki” – na koniec gorąco polecam zabawę przy muzyce z gąbkami (do naczyń lub do ciała) przy muzyce:

Wiosenne porządki

za każdym razem szorujemy inną część ciała a później możemy wyszorować mamusię, tatusia, siostrą albo brata!!! ;o)

W tym roku Święta będą troszkę inne niż do tej pory, spędzimy je w mniejszym gronie – nie będą mogły odwiedzić nas Babcie ani Dziadkowie dlatego mam dla Was kochani propozycję: wykonajcie z rodzicami piękne Wielkanocne Kartki dla swoich najbliższych. Może rodzice będą mogli dostarczyć Wasze kartki a jeśli nie zróbcie zdjęcie i wyślijcie ;o)
Kilka inspiracji:

Prace plastyczne z szablonami

Kartki Wielkanocne

Kartki Wielkanocne 2

Kartka Wielkanocna 3

Przypominam o konkursie przedszkolnym!!!

Z niecierpliwością czekam na Wasze foto-relacje;o)

Wesołej zabawy 😘🤗